Hakkımda.

Selamlar!

Ben Fatih ŞENSOY. 2000’li yılların başında gözümü açtığım bu dünyada, her zamanki vizyonum, güzel ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’ne katkı sağlamak ve teknoloji-bilişim alanında ülkemizi bu sonu gelmez yarışta daima zirveye çıkarmak ve zirvede tutmak oldu.

İlkokul yıllarımda hayatımı değiştirecek icat olan “Bilgisayar” ile tanıştığım zamanlarda amacım sadece oyun oynamaktı. Ama bilgisayarımın eski ve sürekli bozuluyor olması beni donanım ve yazılım konusunda geliştirmeye başladı. Ortaokul ve lise yıllarımda teknoloji alanında kendimi geliştirmeye devam ettim. Bazı teknoloji girişimlerinde bulundum fakat üniversiteye geçiş sürecimden dolayı bu girişimleri bitirmek durumunda kaldım.

Üniversiteye girişim ile birlikte ise tamamen yazılım geliştirme ve siber güvenliğe odaklandım. Zaten iki alanda da daha önceleri tecrübem vardı. Ama üniversite ve bölgemizde bulunan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Bilgi İşlem Sorumlusu Muhammed Temli hocam ile tanışmamızdan sonra profesyonel olarak siber güvenliğe giriş yaptım. Türkiye’deki yetkin Siber Güvenlik uzmanlarından;

Şu anda hem liderliğini yürütmekte olduğum Karaelmas ZAYOTEM (Zararlı Yazılım Önleme Ve Tersine Mühendislik Takımı) ile güncel zararlı yazılımları analiz ediyor, analiz raporlarımızı devletin ilgili kurumlarına sunarak ulusal çapta önlem alınmasına yardımcı oluyor, projeler ortaya çıkartıyorum(z), hem de Malwation Siber Güvenlik Teknolojileri’nde Zararlı Yazılım Analisti ve Yazılım Geliştirici olarak çalışıyorum. Ayrıca CTF yarışmalarına katıldığımız ve içerisinde alt ekipler barındıran Karaelmas Cyber Team’in de bir üyesiyim.

Kısa bir şekilde sizlere hayat hikayemi özetlemeye çalıştım. Daha fazla bilgiyi Anılar kategorisinde yapacağım paylaşımlarından bulabilirsiniz. Esenlikle kalın…

Bağlantılar👨‍💻